Hizmetlerimiz
ENDÜSTRİYEL BALANS VE ENDÜSTRİYEL OTOMOTİV KARDAN ŞAFT UYGULAMALARINDA KALICI ÇÖZÜMLER!


HİZMETLERİMİZ

ENDÜSTRİYEL BALANS

Muhtelif kapasitelerde 15 adet balans makinesi ile 7500 kg ağırlığına 3560 mm çap ve 11000 mm boya kadar tüm döner ekipmanların statik ve dinamik balansını yapmaktayız. Makinalarımız hem kardan şaftlı hemde bant tahrikli çalışmaktadır. Bu da her türlü döner ekipmanı hassas bir şekilde balanslamamıza yardımcı olmaktadır. Fanlar, Rotorlar, Volanlar, Kasnaklar, Kranklar, Türbinler, Silindirler, Şaftlar belli başlı balansladığımız malzemelerdir. Günümüz teknolojisinde takım tezgahlarında ve türbinlerde artık binde hanesinde aranan hassasiyetlere ulaşmak için tezgahta dönen ekipmanın ne kadar hassas ve vibrasyonsuz çalışması gerektiği aşikardır. Bizlerde sürekli yeni gelişmeleri takip etmekte ve yüksek devir ile dönen rotor, türbin gibi malzemeleri hassas balanslayabilmek için kayış tahrikli hofmann marka yeni bir tezgah ile makina parkurumuzu genişletip siz sanayicilerin hizmetine devam etmekteyiz. Kalitemizi ISO, TSE belgelerimiz ile pekiştirip Almanya' dan ithal ettiğimiz sertifikalı test rotorlarımız ile sürekli olarak tezgahlarımızı kalibre etmekteyiz. Balanslama yapılan malzemeler çok çeşitlilik göstermekle birlikte tecrübe gerektirmektedir.

YERİNDE BALANS

Bu hizmet seyyar balans ve analiz makinelerimiz ile işletmelerde bulunan döner ekipmanları sökmeden çalışır durumda veya hazır durumda balanslama işlemidir. Özellikle fan grupları, volanlar, kırıcı rotorları ve büyük ölçekli parçaların sökülmesi hem zor olmakta hem de uzun süreli duruşlara sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda firmamızın seyyar ekipleri işletmeye ulaşıp makine gruplarını sistemin üzerinde balanslamaktadır. Çimento tesisleri, Tekstil tesisleri, Demir çelik fabrikaları özellikle başta olmak üzere döner ekipmanların olduğu her türlü tesiste bu hizmeti vermekteyiz. Bu işlemde malzemenin ölçüleri ve devri önemli olmayıp her türlü boyuttaki ve devirdeki ekipmanın balansı yapılabilmektedir. Periyodik yapılan vibrasyon analizleri sayesinde makinelerin olası arızaları önceden tespit edilmekte zaman kaybı engellenmekte makinelerde arıza oluşmadan sürekli çalışır vaziyette tutulmaktadır. Bu hizmeti Türkiye' nin her yerinde verdiğimiz gibi Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Yunanistan gibi diğer ülkelere de vermekteyiz.

KAPLİN AYARI

Bu hizmetimiz kaplin akuple olarak çalışan sistemlerde kaplin eksenel ayarını lazerli sistem makinalarımız ile yerinde düzeltme işlemidir. Ekseninde çalışmayan kaplinler yüksek vibrasyona ve vuruntuya sebep verir. Bu da çalışan sistemin gerekli olan devrine ulaşmasını engeller. Bir çok örneğini gördüğümüz makine gövdelerinde kırılmalara sebep verir. Firmamız gelişmiş lazerli Kaplin ayar cihazları ile tüm kaplinlerin yerinde ayarını hassas bir şekilde yapmaktadır. Yerinde kaplin ayarı yapılan makinalar çok çeşitlilik göstermekle birlikte tecrübe gerektirmektedir.

OTOMOTİV GURUBU KARDAN ŞAFTLARI

Firmamız her türlü araç şaftlarının bakım ve imalatını yapmaktadır. Otomotiv kardan şaftlarının imalat ve tamirinde yedek parça olarak Tirsan gibi yerli Kempf, Klein, Elbe, Gwb, Welte gibi Alman firmalarının orjinal ürünleri kullanılmaktadır. Gelişmiş makine parkuru ve kaliteli işçiliğimiz şaftlarınızı ilk günkü gibi orjinal hale getirecektir. Hassas dengeleme sistemimiz sizlere keyifli sürüşler sağlayacaktır.

ENDÜSTRİYEL VE AĞIR HİZMET TİPİ KARDAN ŞAFTLARI

Firmamız her türlü endüstriyel ve ağır hizmet kardan şarftlarının imalatını ve bakımını yapmaktadır. Endüstriyel ve ağır hizmet kardan şaftlarının imalat ve tamirlerinde yedek parça olarak Alman WELTE, GWB, KLEIN, KEMPF, ELBE firmalarının ve Türkiye mümessili olduğumuz Wuxi Drive Shafts Co Ltd firmasının ürünlerini kullanmaktadır. WUXI firması özellikle haddehane, demir, çelik endüstrisi ve kağıt endüstrisi için çözümleri tüm uzakdoğu ve avrupa ülkelerinde makine imalatçılarının takdirini kazanmıştır. Bir çok Avrupa ve Amerikan firması makina imalatlarında WUXI ürünleri kullanmaktadır. WUXI firması aynı zamanda Alman GWB firmasının Çin mümessilidir. Sizlere süratle en iyi çözümleri en iyi fiyatlarla ulaştıracağımızı garanti ederiz.